Masáže Marcel Nagy

Umenie thajskej masáže

Thai Yoga Bodywork, alebo aj umenie thajskej masáži, je technika, ktorá paradoxne pôvodom nepochádza z Thajska, ale z Indie. A ešte k tomu to nie je ani masáž, ako ju pozná väčšina z nás. Je jedinečnou zmesou asistovanej jogi, pasívneho naťahovania (strečingu) a akupresúry. Preto je táto technika energicky účinnejšia ako iné formy masáže. Je to trochu ako joga bez námahy. Terapeut totiž pohybuje a natiahuje telo cez sekvenciu polôh za vás. Nakoľko sa prechádza aj cez rôzne energetické línie, nastáva emočné a fyzické uvoľnenie. Už len dodám, že masáž prebieha v plnom pohodlnom oblečení, bez použia olejov…

Toksen hĺbková masáž

 Doslovný preklad "Tok Sen" znamená "klopkanie na energetické línie". Ide o starovekú metódu z mesta Chiang Mai na severe Thajska, kedy ženy farmárov používali drevený klin a kladivko, keď po celedennej práci muži potrebovali masáž na uvoľnenie svalov. Táto hĺbková masáž sa naštastie zachovala a učí sa do dnes.

 

 

Guasha


Guasha je tradičná čínska liečivá terapia, ide o zoškrabávaciu techniku na naolejovanej pokožke dodávajúcu hojivé účinky.Používaný nástroj je škrabka, vyrobená z rohu byvola alebo dreva, ktoré neakumulujú teplo ani elektrostatickú energiu.Opakovaným tlačeným pohybom sa odstraňujú odumreté telové bunky, pričom sa pokožka sfarbí na červenú až fialovú farbu, závisiac od množstva nahromadených toxínov v tele. Z dlhého zoznamu účinkov sú najvýraznejšími uvoľnovanie toxínov, zlepšený krvný obeh a spomalenie stárnutia.

Bankovanie

Pri bankovaní sa vytvára bankou podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne. Ako sa už v dávnejších dobách zistila súvislosť medzi zatvrdlinami na chrbte a vnútornými orgánmi, ktoré sa ovplyvňujú navzájom. Bankovanie teda pôsobí ako aj na svalové partie na chrbte, tak aj na vnútorne orgány. Preto sú niektoré partie na chrbte viac sfarbené a iné menej.

Bol som profesionálnym barmanom a zasvätil som svoj život službe ostatným, no práca v gastronómii a dlhé hodiny státia mi spôsobili stuhnutie, skrátenie svalov a následnú citlivosť na fyzickú aktivitu. To ma doviedlo k yoge. Yogu cvičím so zámerom lepšej funkčnosti tela, pre pohodlný život bez obmedzení a s cieľom relaxácie a meditácie. Moje výsledky a skúsenosti nadobudnuté v Indii ma inšpirovali k ďalšiemu štúdiu, a tou boli masáže a vlastná praxe terapeuta.
Po prvom kurze som pôsobil štyri mesiace ako masér terapeut v Ashrame v Nepále. Neskôr som sa stal masérom a asistentom masérskych kurzov v Škole liečiacich umení IMOSHA v Mysore, Indii. Žijúc a pracujúc vedľa svojho učiteľa v úzkej spolupráci som tak prebral znalosti, ktoré teraz s úctou k svojim učitelom predávam ďalej.
V súčastnej dobe pri svojej práci využívam techniky thajskej yogovej masáže, japsen, toksen a iné.

Marcel Nagy

Poďľa mňa umenie masáži nespočíva len v poznaní ľudskej anatómie, ale aj v porozumení ľudskému telu na rôznych iných úrovniach.
Taktiež tradičná masáž východného štýlu síce nepomenúva svaly a kosti latinskými názvami, no o to väčší dôraz kladiem na prácu s energetickými líniami. A nemenej dôležitý je taktiež aj môj prístup s rešpektom a úctou nielen k prijímateľovi masáže, ale aj k sebe samému, čo spôsobuje skvalitnenie dávania a prijímania akéhokoľvek dotyku.

Pár praktických info:

Nájdete nás:
Brighter Life SK (prvé poschodie)
Hurbanovo námestie 5
Bratislava, 811 03

CENA:
Masáž 60€ / 60 m. + 15 m. konzultácie zdarma
Kontakt: info@brighterlife.sk, +421 948 944 784