Eva Mamrillová

SK | EN

“Verím, že všetci máme zodpovednosť za svoje životy a zdravie vo vlastných rukách. Okolnosti nás môžu ovplyvniť veľmi hlboko na podvedomej úrovni. Avšak je len na nás, vytiahnuť tieto programy na svetlo vedomia a odpútať sa od programov, ktoré obmedzujú prejav nášho potenciálu. Lektori vedia ponúknuť priestor a nástroje na zvládnutie výziev života, ale prácu samotnú musí spraviť každý sám.”

Joge sa venujem od roku 2013 a zásadne mi zmenila smerovanie v osobnom i pracovnom živote. Venovať sa samému sebe komplexne – na úrovni tela i mysle – mi dáva veľký zmysel a s takýmto prístupom pozorujem na sebe i na druhých zásadné zmeny. Joga je pre mňa moment precítenia a vnímania sa, kde momentálne sme a ako sa cítime. Zároveň je pre mňa joga spôsob ako sa stať vnímavým a láskavým voči sebe i ostatným. 

Doteraz som prešla certifikovaným kurzom Power jogy (Slovensko) a tiež Yin jogy (Praha). Mesiac som strávila v indickom ashrame na meditačnom programe Heartfulness. Aktuálne som vo výcviku Joga jako vědomá cesta v Prahe (október 2019 – september 2020).
Pravidelne sa zúčastňujem kurzov, workshopov, seminárov a jogových pobytov zameraných na sebaspoznávanie, prácu s telom, emóciami a mysľou. Posledné obdobie sa zameriavam na štúdium, spoznávanie emócií a prácu s nimi, aj cez telo. Niekoľko rokov sa zaujímam a študujem ajurvédu, momentálne sa viac zameriavam na princípy Yin jogy a učím sa prepájať aromaterapiu s jogou. Tiež ovládam techniku Aromatouch – jemnú techniku nanášania esenciálnych olejov na telo.

Vo svojej vlastnej praxi a tiež práci s ľuďmi na hodinách sa snažím oslovovať momentálny stav a potreby vyplývajúce z fyzického alebo emočného stavu a tiež spôsob ako jogu preniesť z podložky do každodenného života. Na hodinách dbám na pomalšie, ale za to, precízne prevedenie pozícií, spomalenie a všímavosť voči telu a dychu. Zaujíma ma funkčný pohyb a prepojenie celého tela  v akomkoľvok pohybe. Do svojich hodín zapájam uvoľňovacie, meditačné techniky a princípy z Yin jogy.

V centre Brighter Life vediem skupinové hodiny Vinyasa jogy.