Nezabudnuteľné letné prázdninyvo Vysokých Tatrách

TÁBORY BRIGHTER MINDS 2020

SK | EN


Tento rok sme pre vás pripravili poznávací tábor pre deti od 8 do 15 rokov, v sprievode znalca slovenských Tatier, uja Zdenka.  Zdenko je bývalý horský vodca a strážca Tanapu. Pozná každý kút našich veľhôr, vie 1000 a 1 príbehov o skalách, dolinách, potôčikoch a zvieratkách. Ukáže nám zaujímavosti Tatier, ktoré bežný turista len tak neuvidí. Bude nás sprevádzať počas celého výletu.

Deti sú ubytované v krásnej horskej chate so stravou 5 krát denne. Chata má kapacitu 25 lôžok, preto prosíme prihlasujte deti do 15. 1. 2020. Do Tatier a späť pocestujeme vlakom. Rodičov prosíme o vybavenie preukazu na bezplatné cestovanie vlakom pre deti do 15 r., ktorý umožní väčšie množstvo aktivít pre deti počas pobytu. Inštrukcie ako na to, vám radi poskytneme.

Kedy: 19. 07. – 25. 07. 2020
Cena za pobyt: 310 €
V cene je ubytovanie, doprava, vysokohorské poistenie celodenná strava a náklady spojené s programom.

Okrem uja Zdenka sa o deti počas pobytu budú starať skúsené lektorky Terezka & Silvia, pomocníci a samozrejme pocestuje aj psík Happy. 😊

Program


Pondelok

– Návšteva Štrbského Plesa
K skokanským mostíkom v lyžiarskom areáli SNOV pôjdeme 2,2 km dlhým turistickým chodníkom. V prípade dobrých poveternostných podmienok sa vyvezieme sedačkovou lanovkou na Solisko. Odtiaľ je krásny výhľad na Predné Solisko, hrebeň Bášt, Kriváň, ako aj lyžiarske zjazdovky Solisko a Furkotka.

– Obed bude v tradičnej slovenskej reštaurácii Furkotka.


Utorok

– ozubnicovou železnicou pôjdeme opäť na Štrbské Pleso a po turistickej magistrále pôjdeme cca 5km na Popradské Pleso. Táto lokalita je turisticky obľúbená a nenáročne prístupná. Tu sa nachádza horský hotel ako aj Majlathova chata. Je tu pekný výhľad je na Ostervu, Zlomiskovú dolinu, Tupú, Pátriu a Mengusovskú dolinu.
– Návrat na Štrbské Pleso po prístupovej ceste k zastávke električky.


Streda

– ozubnicovou železnicou na Štrbské Pleso, ďalej električkou do Starého Smokovca, ďalej pešo cca 2,3 km na Hrebienok. Tu bude pekný výhľad na Slavkovský štít, do Veľkej a Malej Studenej doliny, na Prostredný hrot, Lomnický, Pyšný a Kežmarský štít. Podľa času a počasia môžeme navštíviť aj Reinerovu útulňu a Bílikovu chatu. Návrat podvečer.


Štvrtok

– zubačkou na Štrbské Pleso, električkou do St. Smokovca a Tatranskej Lomnice. Prehliadka mestskej časti, lyžiarskeho areálu, pekný výhľad na Lomnický štít a návšteva múzea TANAP-u. Múzeum má horské a lyžiarske artefakty a krásne opisuje dejiny Tatier.


Piatok

– Prehliadka mesta Poprad.
– Návšteva termálneho kúpaliska Aqua City.


Adresa:
BRIGHTER LIFE CENTER
Hurbanovo námestie 5, 811 03 Bratislava
(vedľa Pizza bistra)

Registrácia: info@brighterlife.sk, +421 948 944 784


*Odoslaním kontaktného formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.