Marek Rattaj

„Som otvorený, cieľavedomý a húževnatý človek. Rád pomáham druhým. Svoju prácu vykonávam svedomito, pričom sa zameriavam na spokojnosť zákazníka a záleží mi na šťastí svojich spolupracovníkoch. Počas niekoľko- ročnej praxe s ľuďmi som si vycibril komunikačné zručnosti, cit pre poriadok a systematickosť. Moje okolie na mne oceňuje nadšenie, chuť neustále sa posúvať dopredu a snahu budovať korektné a  hodnotné vzťahy.“

ADVANCE HILOT WELLNESS BODYWORK MASSAGE

Čo to je Hilot?
Hilot je holistická liečebná metóda ktorá berie do úvahy celú osobu; ducha, myseľ (emócie) a telo. Vidí zdravie ako prirodzený dôsledok harmónie medzi týmito troma kvalitami.

Hilot je založená na hlbokej viere v zdroj života a liečenia (Espirito). Tento Zdroj je všade, preniká všetkými živými vecami a prejavuje sa v základných hodnotách bezpodmienečnej lásky a služby.

Ľudia, ktorí zažili Hilot liečenie, nevedia vysvetliť ako a prečo sa im polepšilo. Vedia len to, že sa cítili lepšie po terapii.

Ako prebieha Hilot masáž?
Hilot wellness masáž je hĺbková masáž s cieľom uvoľniť myseľ a uzdravovať telo. Pred počiatočným rituálom sa opýtame niekoľko otázok. Nasleduje pokorná prosba o zdravie klienta a samotná masáž. Hilot wellness masáž je len časť tradičnej liečebnej metódy Hilot.

Aký je rozdiel medzi Reiki a Hilot masážou?
Oba spôsoby pracujú s podobným princípom, kde terapeut je iba kanálom pre univerzálnu energiu Zdroja (Ducha). Avšak pri Hilot masáži dochádza aj ku stimulácií nervových zakončení akupresúrou a hĺbkovou masážou. Bežné je tiež použitie bankovania na zrýchlenie efektu.

Pre koho je Hilot masáž vhodná?
Pre všetkých. Tehotné ženy, deti, mladí či starší. Masáž sa vždy prispôsobuje zdravotnému stavu, emóciám a potrebám klienta po individuálnom rozhovore.

Kontraindikácie:
Kožné zápalové a infekčné ochorenia, pásový opar, vysoký krvný tlak,
akútne zápaly v tele, horúčka, vnútorné zranenia, natrhnutý alebo roztrhnutý sval, roztrhnutá šľacha, akútne zápaly svalov, šliach a väzov, akútne zápaly žíl, trombóza, embólia, otvorené rany, luxácia kĺbov, zlomeniny.

Zdroj> Hilot: The Science of the Ancient Filipino Healing Arts,
Dr. Bibiano Fajardo and Ma. Aleli Pansacola